Świetlista droga i ścieżka rowerowa

Świetlista droga i ścieżka rowerowa
Zapewne nie wiecie, że istnieją materiały sygnalizacji świetlnej, sprawne od stu lat, które nie wymagają zasilania elektrycznego? Czy słyszałeś kiedyś o farbie fosforyzującej do widoczności torów pod gołym niebem?

W nocy, w miastach lub poza nimi, i przy braku latarni można wyobrazić sobie świecącą drogę dla pieszych lub rowerzystów, która ich prowadzi i pomaga identyfikować przeszkody. Fosforyzująca ścieżka rowerowa to sposób na ograniczenie wypadków, a także sposób na osiągnięcie dużych oszczędności energii.

W ciągu najbliższych kilku lat współczesny człowiek będzie szukał wszelkich środków, aby oszczędzać i chronić nasze źródła energii. W miastach z pewnością jednym z takich działań będzie wyłączanie świateł (zanieczyszczenie światłem) w ostatniej części nocy. Mieszkańcy miast będą mieli wtedy możliwość wybrania się świecącą ścieżką rowerową i kontemplacji rozgwieżdżonego nieba, ale będą też musieli znaleźć nowe sposoby, ekonomiczne, zrównoważone i szanujące środowisko, aby odnaleźć drogę w ciemności.

Nasze produkty fotoluminescencyjne stanowią doskonałą alternatywę, ponieważ mogą tworzyć fosforyzujące ścieżki rowerowe w całkowicie naturalnym procesie, nie wymagającym konserwacji ani zasilania, a ich żywotność wynosi znacznie ponad 50 lat.

Oznakowanie, oświetlona droga i fosforyzująca ścieżka rowerowa

do tworzenia luminescencyjnej ścieżki rowerowej, fotoluminescencji i „zielonego” rozwiązania, które ma następujące zalety:

wydajność w ciemności
Trwałość zjawiska po pięćdziesięciu latach.
Ekonomiczny, wytrzymały i autonomiczny
Nie wymaga zasilania ani konserwacji
Wydajność bez próchnicy
Odporny na warunki atmosferyczne
nie powoduje zanieczyszczenia światłem

Firma ARCO IRIS specjalizuje się w sygnalizacji fotoluminescencyjnej i oferuje sprzęt i materiały fosforyzujące, które mogą być używane na zewnątrz, na przykład do tworzenia tras fotoluminescencyjnych lub fosforyzujących ścieżek rowerowych.

Farba fosforyzująca do sygnalizacji świetlnej
Farba PHU2K to certyfikowany dwuskładnikowy poliuretanowo-akrylowy, odporny na wszelkie warunki atmosferyczne oraz ścieranie/wydeptywanie. Zapewnia bardzo długą trwałość. Został opracowany i używany dla Eurotunelu i jest w pewnym stopniu odpowiedni dla wszystkich mediów

Płytki fosforyzujące:
jest to najsilniejszy możliwy materiał fotoluminescencyjny do zastosowań zewnętrznych, zarówno z punktu widzenia wytrzymałości mechanicznej, jak i odporności na warunki atmosferyczne. Może nadawać się do oznaczania przebiegu fosforyzującej ścieżki rowerowej.

Żwir:
Są to mieszanki na bazie pigmentów i szkła, kruszone w różnych rozmiarach, które można wkomponować w powierzchnię betonu i cementu, tworząc świetliste drogi.

linie silikonowe:
Można je wstawić w drogę. Są elastyczne i wytrzymałe.

Paznokcie:
Są niezwykle mocne i trwałe, małe i bardzo ekonomiczne.

Kamienie fosforyzujące:
Różne rozmiary, ich naturalny wygląd jest nie do odróżnienia od kamieni naturalnych. A jednak świecą w nocy. Mogą być wkomponowane w posadzki powierzchniowe.

Opaski aluminiowe
Są bardzo ekonomiczne, łatwe do przyklejenia, elastyczne i wytrzymałe. Mogą zapewnić bardzo wysoki poziom fosforescencji.

Płaskie kamyki
Dostępne w 3 kolorach, te płaskie i duże twarde kamienie PS bardzo dobrze imitują naturalne kamienie i mają niepowtarzalne kształty.

ćwieki odblaskowe i fosforyzujące
Obie odblaskowe, ponieważ wyposażone są w reflektory, a jednocześnie fosforyzujące w masie, doskonale nadają się do sygnalizacji fosforyzujących tras pieszych lub rowerowych.

Żywice fosforyzujące:
Są to bardzo twarde epoksydy po zmieszaniu i wysuszeniu, które umożliwiają odlewanie fosforyzującej grubości.

Rozwiązanie do walki z zanieczyszczeniem światłem

Świecące pigmenty oferują niezliczone możliwości tworzenia „świetlnych ścieżek zewnętrznych”, które można łatwo naładować światłem. Dzięki temu Rozwiązanie do walki z zanieczyszczeniem światłem, wiele latarni ulicznych i oświetlenia publicznego mogło zostać wyłączonych.
ARCO IRIS oferuje usługi projektowania i produkcji dostosowane do potrzeb:
Możemy osiągnąć zgodnie z Twoimi rysunkami, z naszymi różnymi wyspecjalizowanymi partnerami, produkcję Twojego sprzętu, z materiałów, z którymi pracujemy: aluminium, stal nierdzewna, niektóre tworzywa sztuczne i nasze żywice fosforyzujące.

Utwórz fosforyzującą mapę, aby poprowadzić szlaki turystyczne ONF

Materiały świecące na bazie glinianu strontu są szczególnie skuteczne w intensywnych ciemnościach. Tak jest właśnie w przypadku przestrzeni naturalnych, szlaków turystycznych, parków przyrody, lasów. Świetliste płyty aluminiowe zostały użyte do stworzenia fosforyzującej mapy do prowadzenia szlaków turystycznych ONF
Arco Iris produkuje te tablice z nadrukowaną mapą konstelacji dla francuskiego urzędu leśnego. Karty świetlne są ładowane przez cały dzień naturalnym światłem, a fosforescencja jest obserwowana przez całą noc.

-----------


Stwórz znak z fosforyzującym

Dotykowe oznakowanie fosforyzujące

Zegarki fosforyzujące
Blog
No RSS feed added Zobacz wszystkie artykuły
ŻYWICY I PIGMENTÓW